Η ομάδα μας:

Οι εθελοντές καθηγητές μας:

Οι εθελοντές γραμματείς μας:

Πληροφορίες

Το Κοινωνικό Φροντιστήριο της Νέας Μάκρης λειτουργεί για 11η συνεχή χρονιά φέτος με συντονιστή τον Φιλόλογο, κο Πασχάλη Πούλο.

Δικαίωμα φοίτησης έχουν μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου που αδυνατούν να φοιτήσουν στα ιδιωτικά φροντιστήρια. Τα μαθήματα προσφέρονται εθελοντικά από τους καθηγητές κι ως εκ τούτου είναι δωρεάν.

Στους μαθητές γυμνασίου προσφέρονται τα βασικά μαθήματα (Νεοελληνική Γλώσσα, Αρχαία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία) και στους μαθητές Λυκείου προσφέρονται επιπλέον τα μαθήματα κατεύθυνσης.

Επιτυχίες

Φέτος το Κοινωνικό Φροντιστήριο κατέγραψε μια σπουδαία πρωτιά. Η κυρία Φλώρα Κώστα – Νάτση, μαθήτρια του κοινωνικού φροντιστηρίου, πέτυχε πρώτη στη σχολή Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

Η κυρία Νάτση είναι 46 ετών, εργαζόμενη, σύζυγος και μητέρα δύο παιδιών, ηλικίας 24 και 19 ετών. Η πρωτιά αυτή, καθώς και κάθε άλλη επιτυχία μαθητών του κοινωνικού φροντιστηρίου, επιβεβαιώνει τη σοβαρή δουλειά που πραγματοποιείται από αμφότερους μαθητές και καθηγητές.